Про це повідомили «Всі медіа» з посиланням на власне джерело в РНБО. «В РНБО та СБУ знають про проблему Lentainform.com, профільні спеціалісти уважно вивчають обставини та умови діяльності цієї системи в Українському інформаційному просторі. Наразі, про можливе блокування інформерів Lentainform.com на українських сайтах, як засобів втручання у вибори та потенційних розповсюджувачів проросійського контенту, поки що не йдеться. Дуже багато різних факторів, в тому числі – законодавчих та методологічних, які не дозволяють вирішувати проблему лінійно», — повідомило джерело.

Нагадаємо, що нещодавно в ефірі «Свобода слова» керівник департаменту контррозвідувального захисту інтересів держави у сфері інформаційної безпеки Олександр Климчук заявив, що найближчим часом: «Служба безпеки України розпочне блокування сайтів, які будуть запідозрені у підриві національної безпеки перед виборами президента». За словами Климчука, СБУ разом з РНБО готує санкції проти близько 200 сайтів, які працюють проти України та розповсюджують проросійські фейки.

Поки що невідомо, за якими точно параметрами обирали ці сайти, і чи потрапить до них Лентаінформ, як розсадник проросійських фейків. Але, як відомо з джерел, зараз відносно власників Лентаінформ триває розслідування у США, щодо можливої участі втручання у вибори президента США, та фонду кібербезпеки Україна-Нато, за результатами яких, напевно, і будуть прийняті міри.

Див. Експерти назвали LENTAINFORM найбільшою загрозою інформаційній безпеці України під час виборів: http://politica.com.ua/eksperti-nazvali-lentainform-najbilshoyu-zagrozoyu-informacijnij-bezpeci-ukrayini-pid-chas-viboriv/?fbclid=IwAR0q4EVbq9ryHVA0YN1TA-kAAPJZdl5RZzVM4zrmLPDzbelqa8sBrv2l6-Y

Головні претензії, які висувають проти Лентаінформ журналісти, експерти та рядові інтернет-користувачі – це регулярна ретрансляція пропагандистських фейків московського виробництва і новин антиукраїнського характеру, з метою впливу на громадську думку. Численні скріншоти не дають приводу сумніватися в цих закидах. Також висловлювалась підозра, що Лєнтаінформ за великі гроші кришується окремими посадовцями, інакше важко пояснити, чому настільки зухвалі антиукраїнські прояви до цих пір сходять їм з рук.

Скрін типової сторінки Lentainform.com – пять фейкових антиукраїнських новин на одну сторінку!

Детально це питання у статті дослідили журналісти  «Антикору» — Втручання у вибори: розкрита прихована система російського впливу на українську аудиторію: https://antikor.com.ua/articles/286297-vtruchannja_u_vibori_rozkrita_prihovana_sistema_rosijsjkogo_vplivu_na_ukrajinsjku_auditoriju

При чому, експерти звертають увагу, що риторика цих новин спрямована не лише проти діючої влади, як це відбувається на деяких площадках націоналістичного спрямування, а саме проти України як незалежної держави. Окрім того, що проросійські новини і фейки, які зневажають Україну, регулярно з’являються на порталі Лентаінформ, існує ще одна небезпека для інформаційного простору.

Лише за два кліка з будь-якого українського сайту, що містить інформери Лентаінформ, читач потрапляє на російські пропагандистські сайти.

Це означає, що Lentainform.com діє як коротенький місток між довірливими українськими читачами і потужними інструментами російської пропаганди.

Але головна небезпека проникнення ворожої пропаганди в український інформаційний простір полягає у наявності банерів (інформерів) Лентаінформ на третині популярних українських сайтів. Див: Проросійська інформаційна мережа  Lentainform контролює третину українських сайтів – куди дивиться СБУ https://www.politikan.name/prorosijska-informacijna-merezha-lentainform-kontrolyuye-tretinu-ukra%D1%97nskix-sajtiv-i-10-mln-chitachiv-kudi-divitsya-sbu/

Це означатиме, що будь-яка новина чи фейк, які забажає поставити Лентаінформ на свої інформери без відома або згоди сайтів-носіїв, може оперативно досягти близько 10 млн українців! Напередодні виборів це виглядає як дуже потужна небезпека втручання на користь Росії.

Нагадаємо — нещодавно, під час презентації «Білої книги інформаційних операцій Кремля проти України», заступник Міністра інформаційної політики України Дмитро Золотухін пообіцяв розібратися з діяльністю «Лентаінформ» та прийняти необхідні заходи, якщо буде доведена небезпека для інформаційного простору України. Мининформполитики обещает разобраться с системой «Лентаинформ» как каналом пропаганды Кремля: http://novavlada.info/gosudarstvo/novosti/mininformpolitiki-obeshchaet-razobratsya-s-sistemoy-lentainform-kak-kanalom?fbclid=IwAR0APislWj-erCoPTWejfAAEbn6IUuGN8TwROc4701-8S7sInjWBTaktrx8

Але як тільки новини про загрозу інформаційній безпеці України зі сторони цієї мережі почали з`являтися на вітчизняних сайтах, Лентаінформ перейшла у потужний наступ, і почала тиснути на портали з метою усунення викриваючої інформації. Шантаж, погрози, підкуп – ось методи, які були застосовані цією мережею.

Див.: Російська система Лентаінформ, що розповсюджує антиукраїнську пропаганду, пропонує сайтам 10 тисяч доларів за зняття викривальних матеріалів про себе: http://vse.media/rosijska-sistema-lentainform-shho-rozpovsyudzhuye-antiukrayinsku-propagandu-proponuye-sajtam-10-tisyach-dolariv-za-znyattya-vikrivalnih-materialiv-pro-sebe/?fbclid=IwAR3nYga5Pvqdey_6US3MWQYpRCxiIm-ZBg1C3RjnSZ1y-FKlqOtp_LYUSaI

Частина сайтів, піддавшись на погрози, або взявши гроші, видалила публікації. Але багато незалежних порталів не забажали лягати під кремлівських посіпак.  Отже, продовжуємо слідкувати за розвитком подій.

По материалам:   person.org.ua