Ігор Кушнір та незаконне збагачення: президент «Київміськбуду» потратив у скандал

Ігор Кушнір обіймає посаду президента ПрАТ «ХК «Київміськбуд» з квітня 2012 року. За цей час чиновник встиг накопичити статки, які аж ніяк не відповідають його доходам у державній компанії.Журналіст видання Коментарі.Київ вирішив дізнатися яким чином Ігор Кушнір зміг стати доларовим мільйонером, перебуваючи на державній посаді.

Історія успіху

Ігор Кушнір розпочав свою кар’єру у «Київміськбуд» 2012 року членом наглядової ради, віце-президентом компанії. До цього чиновник працював заступником Міністра оборони України за президентства Януковича. Пропрацювавши у міськбуді лише місяць, Ігор Кушнір очолює найбільше та найуспішніше будівельне підприємство країни. Саме після призначення на посаду, фінансовий стан нового керівника комунального холдингу та його родини кардинально змінюється. Офіційно, Ігор Кушнір на посаді президента «Київміськбуду» отримує 42 тисячі гривень заробітної плати щомісячно.

Нерухомістю, як і транспортними засобами, як запевняє сам чиновник, він не володіє. А от дружина-домогосподарка та діти студенти чиновника при відсутності будь-яких доходів чомусь володіють розкішною нерухомістю та солідним автопарком.

Забудовник-«безхатько»

У власності дружини Кушніра перебуває квартира у елітному житловому комплексі «Французький квартал», площею 161 квадратний метр та два паркомісця. Закальна вартість нерухомості дружини чиновника становить майже 160 тисяч доларів. При чому придбана квартира була у червні 2017 року, на момент перебування Ігоря Миколайовича на посаді.
Ще багатшими на нерухомість є діти чиновника.

Так, син та дочка президента «Київміськбуду» володіють квартирою у ЖК «Зарічний» на майже 200 квадратних метри за 309 тисяч доларів та ще двома апартаментами у ЖК «PecherSKY» на загальну суму у 590 тиясч доларів США до яких варто додати ще два паркомісця.

Тож загальна вартість нерухомості сім’ї Ігоря Кушніра у Києві становить близько 1,1 мільйона доларів. Всі квартири були придбані саме через місце роботи глави сім’ї — «Київміськбуд».

Враховуючи наявність паркомісць у власності дружини і дітей чиновника, варто шукати у них і транспортні засоби, оскільки Кушнір не задекларував жодного автомобіля. І дійсно, жінка та діти президента холдингу мають вражаючий автопарк.

У їх власності перебувають Mercedes E250 Cabriolet (2016 року), Range Rover (2008 року), Mercedes E250 CDI (2014) та Mercedes E220, придбаний у 2017 році. Крім того, з 2013 по 2017 року син Кушніра пересувався на мотоциклі Harley Davidson. Загальна вартість транспортних засобів можна оцінити не менш як на 450-500 тисяч доларів США.

Одразу після призначення на посаду президента «Київміськбуду» Ігор Кушнір розпочав і активно подорожувати. З 2012 року, він та його сім’я щорічно виїжджали закордон в середньому 12 разів. Маршрути різноманітні: Німеччина, США, Британія, Австрія, Франція, Сейшельські острови.

Вочевидь, після однієї з таких мандрівок Ігор Миколайович вирішив придбати собі нерухомість закордоном, що власне і сталося. У місті Сан-Дієго, штат Каліфорнія чиновник став власником розкішного будинку на 800 квадратних метрів у елітному районі Ла-Хойя за 11 мільйонів доларів США.

Всі ці покупки були здійснені саме на момент перебування чиновника на посаді, коли ні його дружина, ні діти не отримували офіційних доходів. Не економить Кушнір і на освіті власних дітей. І якщо старший син чиновника навчається у столичному Інституті міжнародних відносин, то для освіти дочки обрали інше місце — Вестмінстерський університет, один рік навчання в якому обходиться близько 60 тисяч доларів.

То яким чином, маючи офіційну зарплату у 42 тисячі гривень, Кушнір зміг придбати елітну нерухомість, автівки та відпривляти дітей на навчання закордон?

Відповідь на це питання криється у можливостях, які відкриває для чиновника посада президента найбільшої будівельної компанії в Україні. Згідно з даними, наданими міністру внутрішніх справ, Кушнір привласнював державні кошти через завищення цін на земельні ділянки, які купувалися «Київміськбудом» або ж через заниження вартості приміщень, які виставлялися компанією на продаж, від чого керівник компанії отримував незаконні «дивіденди».

Всього, внаслідок такої незаконної діяльності Ігор Кушнір разом зі своїми спільниками привласнив  державних коштів на суму більше мільярда гривень.
Варто додати, що окрім привласнення коштів комунальної холдингової компанії, її керівництво займалося скупівлею нерухомості та землі за заниженими цінами або ж просто банкрутувало свої дочірні компанії аби отримати у власність земельні ділянки, де потім зводилося житло.

Так вчинили з медичним комплексом МЕДБУД, який після банкрутства юридичної особи перетворився на будмайданчик, оскільки на території закладу розпочалося будівництво ЖК від материнської фірми. Майно ще однієї своєї дочірньої компанії «ЕКОС», яка володіє близько сотнею об’єктів, в тому числі житловими та нежитловими будівлями, а також земельними ділянками у Конча-Заспі, «Київміськбуд» під керівництвом Кушніра заволодів, користуючися кримінальним переслідуванням її директора. Після цього Кушнір, разом зі своїми партнерами Сергієм Льовочкінин (на момент призначення Кушніра був головою Адміністрації президента Януковича та особисто лобіював його обрання президентом холдингу), передали від імені холдингу ці приміщення у безоплатну експлуатацію ТОВ «Перший український експертний центр». Після цього витрати на експлуатацію колишніх приміщень компанії «ЕКОС» зросли у 5-10 разів, що є класничним прикладом відмивання коштів державної компанії.

Ще одним «вигідним» для «Київміськбуду» проектом за часів керівництва Кушніра стала інвестиція у добудову офісно-житлового центру «Mirax Plaza», який належав російському олігарху Сергію Полонському, відомому забудовнику. Зокрема компанія Полонського Mirax займалася зведення славнозвісного «Москва City» у столиці РФ. Однак за 6 років керівництва державним будівельним холдингом, президент ПрАт «ХК «Київміськбуд» Ігор Кушнір, попри наявність інформації, яка підтверджує його злочинні дії і досі обіймає власну посаду. Натомість ми продовжимо власне розслідування аби висвітлити всі факти незаконного збагачення чиновника за кошти державного підприємства.

по материалам:  sxemy.com