Ігор Рабінер масово знищує підприємницьку діяльність

Про злочинне угруповання, яке масово знищує підприємницьку діяльність та інвестиційний клімат регіону відомо багатьом місцевим жителям.

Керує даним ОЗУ Ігор Рабінер. Він зі своєю командою за останні роки засвітився в багатьох скандалах із залученням “чорних реєстраторів”.

У команді Рабінера також фігурують такі особи: Моргун С.П., Золотарьов В.А., Бернік В.С. і Кириченко Д.В.

Саме ці прізвища фігурували в спробі рейдерського захоплення пансіонату “Енергія” в Генічеському районі Херсонської області.

Журналісти “Фактора” провели власне розсідування і в результаті вийшли на слід російського угруповання, яке цілеспрямовано, застосовуючи характерні нахабні методи активно скуповує та знищує українські підприємства.

У місті Генічеськ поблизу моря розташований “Grand hotel Nariman”. Орендарем даного приміщення є кримський татарин Наріман, який займається волонтерською діяльністю та є місцевим активістом.

12 травня 2018 року Наріман заключив договір оренди з правом викупу готельного комплексу. Він заплатив балансоутримувачу (власнику-ред.) за оренду приміщення на 2 роки вперед. Також орендар заплатив власниці гроші за оформлення документів.

11 лютого 2019 року відбулося фізичне захоплення цього приміщення. У будівлі зламали замки та вибили двері. Невідомі особи надали документи з правом власності. Класика…

Звісно, рейдери не попередили орендаря, хоча згідно господарського законодавства в першу чергу орендар має право продовжити термін (оренди – ред.) або, як мінімум забрати своє майно.

Тітушки не дали орендарю реалізувати його права, забрали ключі та поставли свою охорону.

Після даного інциденту орендар кілька разів намагався забрати своє майно з комплексу. Проте, Ігор Рабінер заборонив йому з’являтися в готелі, мотивуючи своє рішення домовленостями з власницею.

Орендар звертався до правоохоронних органів, але жодних результатів очікувано немає.

За інформацією з наших джерел група Рабінера в цій схемі використовувала так званих “чорних реєстраторів”.

Шахрайські таланти Ігоря Рабінера мають глибоке коріння. Про це говорить його заборгованість перед перед кредиторами, яка складає більше 20 000 000 гривень.

Рабінер у свій час отримав заборону на виїзд з України через борги перед своїми кредиторами. Але це не проблема. Він зробив собі другий паспорт, громадянина Ізраїлю, завдяки чому Фіскальна служба присвоїла йому інший ідентифікаційний код. Тепер Ігор Рабінер може спокійно в будь який зручний для нього час втікти від відповідальності в Ізраїль.

35464637_1810516412325623_3287290693306810368_n

Ігор Маркович Рабінер фігурує в кількох скандалах з “офшорними інвестиціями”, через які споглядається його прямий зв’язок і кураторство з Росії.

Оздоровчий комплекс “Енергія”

У власності даного комплексу було два об’єкти нерухомості в селищі Генічеська гірка: оздоровчий пансіонат “Егнергія” і Дитячий табір “Орлятко”. Під час курортного рейдерства в 2006 році засновником цього Товариства стала офшорна Компанія “Combest Services LTD”, за якою досі ховаються “інвестори” з Кіпру.

Власниками компанії “Combest Services LTD” є відомі російські рейдери, причетні до структури “Росенергомаш”. Вони свого часу захопили ряд машинобудівних заводів в Росії і Україні, зокрема ЗАТ “Завод крупних електричних машин”, “Коломенський завод важких верстатів”, “Новокаховський електромашинобудівний завод”, “Електромашина”, “Етал” та ін.

Пансіонат “PapaDeMore” горе-інвестори відразу після захоплення Товариства передали в іпотеку Банку “Райффайзен Банк Аваль”, взявши під нього кошти у формі кредиту на 2,5 мільйона гривень. Оскільки всі гроші були виведені з України (ніхто не збирався їх інвестувати в пансіонати), Банк, через суд стягнув борг, а потім в рахунок боргу продав Пансіонат “Енергія” на торгах у виконавчому провадженні двом українським підприємцям.

Вже в 2018-ому році матір Ігоря Рабінера, на яку оформлені більшість його підприємств, Світлана Пилипівна Моргун звернулася до Херсонського міського суду з заявою про заборону оформлення документів про купівлю-продаж Дитячого табору “Орлятко” на покупця з Києва, заявивши, що вона сама хотіла його купити, але не знайшла реквізитів оплати внеску за участь в торгах.

При цьому, позовну заяву в суд подано не було, що не завадило судді Хайдарову І.А. задовольнити її заяву про арешт. На сьогоднішній день інформація з реєстру судових рішень, говорить про те, що цей арешт оскаржений в Херсонському апеляційному суді.

Херсонський завод карданних валів

Цей об’єкт особливо цікавий, оскільки належав олігарху Костянтину Жеваго. Як виявилося, колишній флагман промисловості не так давно був проданий вже відомій херсонській компанії.

Завод знаходиться в процедурі банкрутства. У ході цього процесу він був оцінений в 614 405 635 гривень і 29 копійок. Але, як повідомило наше джерело восени 2019 року завод був проданий. За смішні 11 796 587 гривень, через Українську універсальну біржу “Капітал”. За цим фактом поліція порушила кримінальну справу, підозрюючи, що арбітражний керуючий Мегеря А.В. увійшов у змову з невстановленими особами і продав завод.

Завод, за ціною менш ніж 2% від реальної, купило херсонське ТОВ “Автоград Херсон”. Засновниками компанії є депутат міськради від партії “УКРОП” Валерій Боржков і його давній бізнес-партнер Олексій Панасюк.

І тут цікавий момент, з пропозицією купити цей актив до бізнесменів звертаються не нові власники, а саме Ігор Рабінер.

Рабінер звернувся до 6 різних підприємців і пропонував викупити завод за доволі цікаві суми: від 600 тисяч доларів до 2-х мільйонів.

Херсонський виноробний завод

За інформацією наших джерел ОЗУ Ігоря Рабінера займається рейдерською атакою на ДП “Херсонський виноробний завод”. Херсонський винзавод спеціалізувався на розливі сухих, кріплених і марочних вин з виноматеріалів, що надходять із господарств області. Для їх перевезення в Херсоні була створена потужна спеціалізована автобаза. Тепер державне підприємство попало в руки Рабінера і Ко.

У випадку рейдерства пансіонатів і ситуації з заводами, ми бачимо не тільки російських координаторів, а й ті ж самі методи. Проте, якщо у історії з віджиманням баз відпочинку, страждають лише власники, то продавши завод за копійки, ліквідатор і його поплічники завдають серйозної шкоди державі. Адже такі дії ведуть до безробіття українського населення та збільшують соціальну напругу в регіоні, а також відштовхують від України потенційних інвесторів. Доки держава заплющує очі, а правоохоронні органи не діють адекватно ситуації доти не буде розвитку економіки.

Редакція “Фактора” надішле запити у РНБО, Генеральну прокуратуру України, Національну поліцію та НАБУ. Усі відповіді ми викладемо публічно на ресурсах видання найближчим часом.

По материалам:  factor-news.info