КНДІСЕ не може боротися з корупцією

Київський науково-дослідний інститут судових експертиз (КНДІСЕ) – це надзвичайно важлива для держави структура, але на превеликий нажаль – надзвичайно корумпована… і про це всі знають та ніхто, включаючи найвищу державну владу і правоохоронців не можуть поставити цьому край, а може не хочуть… чи не вигідно?…

Окрім багатьох справ, КНДІСЕ досліджують якість та вартість дорожньо-будівельних робіт по всій країні. Але у висновку: розчерком свого «пера» керівництво цієї структури перетворює неякісні дороги з ямами – на дороги в ідеальному європейському стані?!!! Правда європейскі – лише на папері, а якщо проїхатись ними то що ми побачимо?!… Хоча, цим чинушам з КНДІСЕ на це наплювати, адже своїми дорогущими авто вони навряд чи їздять по жахливим дорогам, які своїм підписом визначили як ідеальні, европейського стандарту. В результаті все як завжди: від жахливого стану доріг – страждають прості люди! Ви тільки гляньте:

На кадрах знятих в Рівненській області, зафіксовано, що асфальт після ремонту дороги можна зняти голими руками, а з такими проблемами люди стикаються у всіх областях нашої держави. “Це портативний асфальт, його дуже легко при необхідності перенести на інше місце”, “Ось хто ями робить”, “Зате рівно покладений”, – саме так обговорюють в інтернеті це жахіття.

За результатами експертиз КНДІСЕ дороги в Україні виглядають так:

Але це, як ми вже зазначали – лише на папері. Ось які вони є в реальному стані:

В нас все добре, дороги будуються і реставруються якісно – саме це можна почути від управлінців КНДІСЕ, які своїми експертизами фактично стверджують – грошові бюджетні кошти використані за призначенням. Але реальність зовсім інша – дороги жахливі, бо саме куплені експертизи дають можливість красти гроші із будівництва автошляхів.

До речі, КНДІСЕ з далекого 2010 року очолює Олександр Рувін, і от які цифри наводить його структура щодо будівництва доріг:

– ¾ з бюджету на ремонт і будівництво доріг в Україні за 2018 рік було витрачено 38 млрд 900 млн гривень;

– ¾ в 2019 році – 50 млрд 570 млн гривень;

– ¾ в 2020 році – 124 млрд 900 млн гривень.

Достовірні джерела свідчать, що в КНДІСЕ беруть 4% від кошторису за експертизу, а тепер уявіть – це ж 8 млрд 574 млн 800 тисяч гривень тільки за три останні роки! Більше того, якщо до цих схем причетний сам Рувін (а джерела стверджують що так і є) – то нас, український народ – обкрадають вже понад десятиліття. Нам з року в рік обіцяють якісні дороги: КНДІСЕ своїми продажними експертизами нам їх дає… на папері.

Але найцікавіше і найжахливіше то, що сам Олександр Рувін є власником асфальтобетонного заводу на території «АБЗ-1» (код ЄДРПОУ 41190464)( https://opendatabot.ua/c/41190464 ) за адресою: Київ, вул. 9 травня, 49, директор Мірошниченко Валерій Миколайович. І завод цей був привезений з Америки без документів.

Фото заводу на території «АБЗ-1» за адресою: Київ, вул. 9 травня, 49

От вам і ще один важливий корупційний розклад: зрозуміло, що асфальт з особистого заводу завжди отримає позитивну оцінку КНДІСЕ за результатами експертизи. До того ж, ТОВ «АБЗ-1» (код ЄДРПОУ 41190464) є переможцем у 19 закупівлях з постачання асфальто-бетонних сумішей комунальним та державним підприємствам м. Києва та Київської області на загальну суму понад 37 млн грн. Можна тільки здогадуватися скільки мільйонів державних коштів (а по простому це все наші з вами податки) з тендерів через компаній посередників для відмивання коштів осідає в кишенях Рувіна Олександра Георгійовича та від інших його схем…

«Хороша» схема чи не так: власний завод на території «АБЗ-1» плюс власні експертизи, а ще плюс виграні тендери.

Багато експертів вважають, що Рувін не міг би займати настільки довго таку високопоставлену посаду, якщо не припустити, «що своїми експертизами він шантажує чи допомагає впливовим особам і так утримується в своєму кріслі». І якщо так буде продовжуватись – то в Україні не буде якісних доріг, а на додачу – наші гроші й надалі осідатимуть в руках корупціонерів.

Але асфальтні грабежі далеко не єдині – контрабанда

І тут випливає пов’язана з Рувіном фірма ТОВ «Інтернешнл кур’єр сервіс» ЄДРПОУ 36392903 (ІКС)( https://opendatabot.ua/c/36392903 ), яка була створена Рувіною Галиною Богданівною і Сировацьким Валерієм Івановичем.

Зареєстровано ТОВ за адресою Київ, бульвар Кольцова, буд. 14Л, приміщення 1 – директор Ніконенко Андрій Миколайович.

Компания ІКС створювалася на гроші Рувіна як міжнародний експрес-перевізник для прикриття організації транснаціонального контрабандного синдикату. У компаньйони Рувін взяв «генератора контрабандних ідей» – Валерія Сировацького, добре відомого контрабандиста, організатора сумнозвісної контрабандної пошти «Пост Інтернешнл», протиправну діяльність якої не вдавалося присікти протягом 7 років. Сировацький на гроші і за організаційної підтримки Рувіна, по всьому світу протягом декількох років відкривав фірми, в назві яких фігурував ІКС або ICS. США, Росія, Китай, Таїланд, ОАЕ, Індія, Польща, Німеччина, Канада – це неповний список країн, в яких Сировацький зареєстрував дочірні фірми на своє ім’я та імена довірених осіб Рувіна.

Основним завданням цієї частини діяльності Сировацького було створення іміджу ІКС, як мережі міжнародного експрес-перевізника. Простіше кажучи вони створили фальшивий аналог DHL. Тим самим вони переконали Митну службу України, що ІКС може бути експрес-перевізником в Україні і отримали цей статус.

За 5 минулих років злочинної діяльності ІКС Рувіном і Сировацьким були організовані кілька стійких контрабандних схем.

Однією з найбільш прибуткових стала схема контрабанди автозапчастин з ОАЕ. 95% оригінальних автомобільних запчастин для японських і корейських автомобілів на ринок України поставляються з ОАЕ. Вони продаються як через мережі великих дилерів, таких як Фокстрот-Авто, Автотехникс, АТЛ, Віннер-Форд, так і через інтеренет-магазини, наприклад, Exist.ua, і дрібними продавцями на авторинках по всій країні. Запчастини в ОАЕ закуповуються оптовиками у кількох фірм, таких як www.ra.ae або www.emexdwc.ae.

Схема ІКС, працює наступним чином: куплені українськими оптовиками в ОАЕ запчастини надходять на проміжні склади в ОАЕ, де вони оформляються як міжнародні експрес-відправлення (МЕВ) на адресу громадян України. Згідно положень Митного кодексу України, МЕВ з вартістю вкладень менше 150 євро не обкладаються митом і ПДВ. Підроблений на посилки комерційний вантаж запчастин авіатранспортом доставляється в Україну в аеропорти Бориспіль або Жуляни, де його отримує компанія ІКС, переміщує в власну зону митного контролю за адресою м.Київ, вул. Сирецька, 27 і проводить їх митне оформлення за спрощеною схемою, з мінімізацією оподаткування. Замість сплати мита, податку на імпорт, ПДВ в повному обсязі, в бюджет ідуть жалюгідні надходження від декількох посилок, вартість яких спеціально декларується вище 150 євро. «Економія» складає до 40% від митної вартості запчастин.

Далі вантажі вивозяться на проміжні склади в промзонах Києва і звідти розсилаються по Україні Новою поштою або Автолюксом і видаються безпосереднім одержувачам вантажу, які купили його в ОАЕ.

Діє й інший різновид контрабандної схеми – запчастини завозяться на адресу фіктивної фірми, як правило, фірми – учасника конвертаційної схеми. Від імені фіктивної фірми брокер ІКС подає в митницю декларацію, в якій зазначаються коди товару, який не підлягає обов’язковій сертифікації, має нульове мито і не повною мірою відповідає заявляється товару. Митниця не заперечує і в результаті бюджет України недоотримує митних платежів в розмірі до 30% від митної вартості запчастин.

По материалам:  hpib.life