Суто Мамоян та пісочні афери

У місті Вишгород депутат нового скликання від «Опозиційної платформи – За життя« Суто Мамоян під прикриттям прокуратури формує нелегальний картель видобувачів піску

Про це повідомляє інформаційний портал «Моя Київщина» з посиланням на «Антикор«.

Через це ціну за тону монопольно піднімають на майже 50%, що призведе збільшення ціни на столичну нерухомість.

Послідовники Медведчука знову використовують методи «регіоналів»: намагаються запустити руки  в законний бізнес та вкотре обікрасти нас із вами.

17 липня на одній із найбільших перевалочних станцій піску знайшли протитанкову міну.

Вона лежала якраз на шляху для величезних вантажівок, які щоденно вивозять звідси тони піску.

Чоловік, який знайшов міну, перелякався не на жарт! Одразу викликали поліцію та вибухотехніків. Робота підприємства зупинилася на весь день. Ця компанія займається транспортуванням та продажем піску. Сюди по Дніпру привозять пісок із різних родовищ, перевантажують та розвозять по різним будкомбінатам. Тож навіть невелика затримка в роботі загрожує перебоями у будівництві.

Правоохоронці розбиралися із ситуацією кілька годин у повній бойовій готовності. На щастя, виявилося – міна була учбовою! Але роботу підприємства все одно зупинила на цілий день.

Кому було вигідно так «жартувати» і ставити учбову міну? За відповіддю далеко ходити не треба. Адже «мінування» – лише апогей тривалого та незаконного блокування роботи компанії.

«Під колеса сьогодні вранці кидалися! « – скаржиться водій вантажівки Михайло, який сьогодні теж не може виїхати із підприємства. Також молодики залазять на екскаватори, ставлять «їжаки» та навіть підрізають кабелі на автівках. Епопея триває уже кілька місяців! Мета одна – якомога на довше зупинити вивезення піску. Колись таких називали «тітушками» – зараз «активістами».

У результаті, підприємство простоює, і прості робітники не можуть заробити свої гроші.

«Активісти» кажуть, що видобуток та продаж піску незаконний, хоча у керівництва компанії є всі необхідні документи.

На перший погляд може здатися, що це звичайні розбірки конкурентів на привабливому ринку піску в столиці. Але місцеві працівники мають свою версію. «Вибори, зараз іде перемена власті. І начинається вся оця канітєль« – припускає Михайло.

Адже це блокування співпало із дуже цікавими подіями на всьому ринку піску. Якраз нещодавно будматеріал різко виріс у ціні!

Зараз тонна піску коштує 170 гривен, а весною була 110. Вартість виросла на майже 50%.

За даними директора директор компанії Сергій Свідов. конкуренти спеціально зговорилися. Це справжня картельна змова, мета якої – надприбутки.

Хто ж і для чого змовився? «Вони встановлюють нам ціну 170 гривень за тону. І з цих 170 гривень треба віддавати долю, данину», – розповідає представником однієї із компаній, яка підвищила ціну на пісок.

А саме Суто Мамоян взявся «кришувати» весь видобуток піску на Київщині, тому частина грошей їде йому. Відтепер саме він вирішує хто, кому та за скільки можна продавати. І право продавати пісок найбільшим та найвигіднішим покупцям залишив тільки наближеним до себе компаніям, наприклад заводу Ковальська

Завод «Ковальська» – лідер із виробництва бетону в столиці. Покупець «жирний», готовий постійно платити за пісок хорошу ціну. Звісно ж, за такого клієнта іде боротьба. Але нечесним шляхом!

У результаті змови, що її нав’язав Мамоян, ціна на пісок в столиці та області виросла на майже 50%! І з кожної тони гроші мають піти у кишеню Мамояну!

Аби контролювати бізнес, Мамоян із «компанією» налагодив цілу схему. «На кожній точці є смотрящий, який дивиться і контролює вивезення» — ділиться наш інформатор.

За задумом Мамояна, кожна тонна піску має суворо контролюватися. Хто, звідки, та кому продав – вся інформація як на долоні.

А от підприємства з орбіти групи «Позитив», куди входить і перевалочний майданчик піску у Вишгороді, — на такі незаконні умови не погодилися. І продовжували продавати пісок за справедливою ціною — 110 гривень за тону. І саме після цього їхню роботу почали блокувати «тітушким».

Можливо, правоохоронці не просто так ігнорують це блокування. Адже і самі долучаються до нього! Спершу Держгеонадра за надуманими звинуваченнями призупинила дію спеціального дозволу на користування надрами одного із родовищ на Дніпрі. Компанія зупинила там видобуток, врахувала всі побажання чиновників та подала їм усі необхідні документи для продовження роботи. Утім Держгеонадра «чомусь» просто ігнорують підприємців! У компанії «Позитив» підозрюють – це свідоме блокування їхньої роботи. Ще один доказ – неочікувана активність прокуратури та податківців. Одночасно із блокуваннями від «активістів» правоохоронці почали перевіряти підприємство та закидати незаконний видобуток піску. Навіть і не приховують – налаштовані взагалі заарештувати все обладнання та повністю зупинити роботу! А тепер дивіться, хто ж саме веде цю справу.

Підлісний Олександр Анатолійович – заступник начальника відділу координації діяльності підрозділів Державного бюро розслідувань у прокуратурі Київської області. Хоча видобуток та продаж корисних копалин напряму не підпадає під юрисдикцію його відділу. Але, за «дивним збігом обставин» це заступник Рустама Сутко.

Того самого Рустама Сутко, який є рідним братом Суто Мамояна. Тож недаремно «прокурорський козир» був одним із головних аргументів, аби схилити «пісковиків» платити данину.

Утім, ніхто не боїться використовувати навіть такі брудні методи. Адже Суто Мамоян отримв ще один «дах» — посвідчення народного депутата! Він пройшов до парламенту за списком «Опозиційної платформи-За життя». Партії колишніх «регіоналів», які вже давно звикли відбирати та обкладати даниною законні бізнеси українців. Залишається тільки сподіватися, що нова більшість у Верховній раді не дозволить своєму «колезі» захоплювати стратегічну сферу економіки та не допустить скомпрометованого «ділка» до серйозних посад у профільних комітетах.

По материалам:  mykyivregion.com.ua