ЖК Svitlo Park та черговий корупційний скандал

У Києві набирає обертів черговий корупційний скандал, який пов’язаний з незаконним будівництвом на березі Дніпра житлового комплексу «SVITLO PARK». Ця будівельна афера своїми масштабами без перебільшення може затьмарити сумнозвісного «Еліта — Центр». І тільки завдяки активістам з ВГО «БЮРО З ПИТАНЬ ЗАХИСТУ ЕКОЛОГІЇ І ЗДОРОВ’Я» на ситуацію навколо незаконного будівництва ЖК «SVITLO PARK» звернули свою увагу правоохоронні органи столиці. Національна поліція перевіряє законність отримання дозвільної документації замовником будівництва житлового комплексу компанією ТОВ «ЕКВІЛІБРІУМ ТРЕЙД», яку пов’язують з екс-мером Києва Леонідом Черновецьким.

Відділом розслідування злочинів у сфері господарської та службової діяльності СУ ГУ Національної поліції в місті Києві здійснюється досудове розслідування у кримінальному провадженні № 12017100000001093 від 18.10.2017 за фактом зловживання владою та службовим становищем посадовими особами контролюючих органів у сфері містобудівної діяльності. Дії чиновників мають всі ознаки кримінального злочину, передбаченого ч. 2 ст. 364 КК України – Зловживання владою або службовим становищем.

Старший слідчий з ОВС СУ ГУ Національної поліції р. в Києві звернувся до суду з клопотанням про надання дозволу на тимчасовий доступ до речей і документів, а саме до оригіналів документів, що знаходяться в розпорядженні ТОВ «ЕКВІЛІБРІУМ ТРЕЙД». Слідство цікавлять оригінали документів, за якими можна визначити законність проведення будівельних робіт на земельній ділянці за адресою: м. Київ, Наддніпрянське шосе, 2-А. А також оригінали первинних фінансово-господарських документів, що відображають взаємовідносини і розрахунки з ТОВ «СТАНДАРТ КОНСТРАКШН» (код 41261220), ТОВ «УКРБУД ІНВЕСТ» (код 39534785), ТОВ «АРХИМАТИКА» (код 33783799) та документів, що стали підставою для видачі дозволу на будівельні роботи і контрольної картки на тимчасове порушення благоустрою.

У своєму клопотанні слідчий зазначив і додав до нього підтверджують дані, які вказують на те, що згідно проведеного 23.02.2018 року тимчасового доступу до речей і документів, які перебували в розпорядженні Державної архітектурно-будівельної інспекції України встановлено, що вказаною вище інспекцією дійсно було видано дозвіл на проведення будівельних робіт. Законність виданого дозволу викликає обґрунтовані сумніви у слідчих органів.

Читайте також:   Начальник охорони Ляшко став депутатом Ради

Під час проведення слідчих і процесуальних дій у даному кримінальному провадженні встановлено, що вищевказані будівельні роботи за адресою: м. Київ, Голосіївський район, Наддніпрянське шосе, 2-А, проводяться підрядниками за замовленням ТОВ «ЕКВІЛІБРІУМ ТРЕЙД» з порушенням законодавства у сфері містобудівної діяльності, будівельних норм, державних стандартів і правил на зазначеному об’єкті будівництва.

У зв’язку з чим, орган досудового розслідування вважає за необхідне отримати тимчасовий доступ до речей і документів, які знаходяться у володінні ТОВ «ЕКВІЛІБРІУМ ТРЕЙД». Слідчий просив розглянути клопотання без виклику представників ТОВ «ЕКВІЛІБРІУМ ТРЕЙД» в суд, т. к. співробітники компанії можуть засекретити або внести зміни у документацію, яка необхідна для проведення невідкладних слідчих дій. Як зазначив слідчий, отримання тимчасового доступу до речей і оригіналів документів обумовлено тим, що зазначені оригінали документів необхідні для проведення почеркознавчих, криміналістичних і судово-економічних експертиз.

Суд задовольнив клопотання слідчого і видав дозвіл на тимчасовий доступ до всієї документації, що стосується явно незаконного будівництва ЖК «SVITLO PARK». Пропонуємо вам ознайомитися з рішенням суду:

    

Є всі підстави вважати, що це тільки початок, початок кінця черговий будівельної афери під красивою назвою «SVITLO PARK».

По материалам:  povin.com.ua